5 tünet, ami magas vércukorszintre utal
Olvasási idő: 5 perc
Ha a szervezeted egészséges állapotban van, a vércukorszintedet gond nélkül képes szabályozni. Milyen tünetetekkel jár azonban a magas vércukorszint? Ezeket szedtük össze.
A magas vércukorszint a cukorbetegeknél jelentkezik alkalmanként. Nagyon fontos erre külön odafigyelni, ugyanis a folyamatosan magas érték komolyabb problémákhoz is vezethet. Ilyen esetben a fertőzések kialakulásának kockázata is megnőhet, emellett eredményezheti a különböző szövődmények kialakulását, a vérerek, idegek, szem, vese, vagy akár a nemiszervek károsodását.
Mitől lesz magas a vércukorszint?
- túl sok cukortartalmú étel fogyasztása
- gyulladásos betegségek
- fertőzések
- nem megfelelő gyógyszer szedése
- stressz
Fontos! Cukorbetegség esetén, mindenképpen egyeztess az orvosoddal arról, hogy milyen gyógyszereket –milyen mennyiségben – szedj!
A legjobbat pedig akkor teszed a szervezetednek, akár fennállnak a tünetek, akár megelőzésképpen, ha azt a táplálékot és úgy adod a testednek, ahogyan az neki a legjobb. Étkezz anyagcseretípusodnak megfelelően! Itt olvashatsz többet erről.
A magas vércukorszint tünetei
Lássuk, mivel jár a magas vércukorszintszint. Ha az alábbiakat tapasztalod, a Te esetedben is fennállhat:
- A szokásosnál gyakoribb szomjúság
Hogy a szervezet megszabaduljon a felesleges cukroktól, vizet von el, ami sok folyadékot igényel a tápanyagok szállítása és a méregtelenítés miatt, így agyunk a szomjúságérzettel jelez.
- Gyakori vizelési kényszer
A szervezet igyekszik megszabadulni a felesleges glükózmennyiségtől, így a magas vércukorszint esetében a vesék többletmunkát végeznek. Ez gyakori vizelési ingerrel jár.
- Száraz, viszkető bőr, ajkak
Hogy a szervezet a felesleges cukroktól megszabaduljon, a test minden pontjából vizet von el, ami száraz bőrt, kirepedezett ajkakat, térdeket, kézfejeket és sarkakat eredményez.
- Sérülések hosszabb ideig gyógyulnak
A folyamatos, hosszútávú magas vércukorszint az idegek sérülésével is járhat, így a sebeket, vágásokat is kevésbé fogjuk érezni, emellett sokkal hosszabb ideig fognak begyógyulni.
- Homályosabb látás
Mint ahogyan említettük, a szervezet mindenhonnan vizet von el, ami a szemekre, pontosabban a szemlencsére is hatással lehet. Ez nehezebb fókuszálással jár, mivel a retina ereit is károsíthatja a magas vércukorszint, ami akár látásvesztéshez is vezethet.
Az egészség közös ügyünk, segítsük egymást jobb és minőségibb életet élni!