Mivel azonosítható be az anyagcseretípus – avagy hogyan működik az EVA 3000 gép?

Olvasási idő: 5 perc

Az amerikai Metabolic Typing, azaz anyagcseretipizálás módszerének megszületésekor az elmélet szülőatyja, dr William L. Wolcott többszáz kérdéses kérdőívvel próbálta felderíteni, ki milyen típusba tartozik. Azonban amellett, hogy ez sokszor hosszadalmasra nyúló folyamatba torkollt, gyakran megkérdőjelezhető eredményeket hozott, lévén az ember, bármennyire is igyekszik, nem tud magával szemben objektív lenni. Így nem tudja, egy-egy étkezési szokás például valóban sajátja-e, vagy egyszerűen csak megszokottá vált az évek során.

Ezen kételyek kiküszöbölésére és a típus pontos, megkérdőjelezhetetlen beazonosítására fejlesztette ki dr. Klaus D. Holzrichter orvos-természetgyógyász az EVA 3000 orvostechnikai eszközt. A mérés és típus táplálkozási beazonosítás ezen gép segítségével történik.

Hogyan néz ki gyakorlatban az EVA 3000 gép működése?

A mérés során a gépben lévő tesztanyagokat egy csuklópánton keresztül, elektromágneses impulzusok formájában juttatjuk be a szervezetbe. Ezek az impulzusok eljutnak a központi idegrendszerbe, ahol kiváltanak egy válaszreakciót, ami egy úgynevezett karhosszúság reflexben nyilvánul meg.

Ez azt jelenti, hogy a gép valójában feltesz egy kérdést, és az ember teste válaszreakciókat ad úgy, hogy a váll jobb vagy bal oldalán a hátsó izom ellazul. Ennek hatására az egyik kar érezhetően megnyúlik, ezt az izomtónus változást pedig a mérést végző személy érzékeli.

Ez egy olyan feltétlen reflex, amit tudatosan nem tudunk befolyásolni. A mérési eljárás hasonlatos a hazugságvizsgálóhoz.

Az így kinyert értékeket betápláljuk egy speciálisan kifejlesztett, elemző szoftverbe, amelynek segítségével elkészítjük az egyénre szabott táplálkozási programot és sportajánlást.

Tudományos háttér – Az EVA 3000 mérő eszköz működési elve

Ahhoz, hogy az eszköz működését megértsük, szükséges, hogy röviden leírjuk az emberi test két irányítási területét:

  1. Az autonóm idegrendszer (ANS)

Minden élőlény állandó kommunikációban van a környezetével, és állandóan alkalmazkodniuk kell a kívülről és belülről eredő változó körülményekhez. Testi síkon többek között az autonóm idegrendszer teszi másodpercek törtrésze alatt lehetővé, hogy a változásokhoz azonnal alkalmazkodni tudjunk. Ha egy ember például egy rossz hír hallatán verejtékezik, gyorsabb lesz a pulzusa, elsápad, elvörösödik vagy gyomorfájása lesz, mindez csak egy pár lehetséges reakció az autonóm idegrendszer gyors reakciójának jeleként, melyet a hír idézett elő.

  1. Irányítás celluláris szinten

Egy emberi sejtben a sejtek differenciáltsága szerint másodpercenként 50.000 és 100.000 különböző kémiai reakció zajlik le. Ennek a hihetetlen információmennyiségnek az összehangolását egy másik irányítási rendszer vállalja magára, ami még gyorsabban és közvetlenebbül dolgozik, mint az autonóm idegrendszer. Itt fénykvantumokról van szó, melyeket minden sejt előállít. Ezeket a fénykvantumokat professzor Popp után „biofotonok”-nak nevezzük. Ennek a fajta testi irányításnak az a következménye, hogy minden élőlény alacsony intenzitású mágneses teret von maga köré, mely fizikailag mérhető.

Az ilyen elektromágneses mezők tulajdonsága, hogy rezonanciába lépnek más mágneses mezőkkel, melyek kívülről érkeznek. Minden élő lény ezért – biofizikailag nézve – állandó cserekapcsolatban áll a környezetével.

Ennek megfelelően vannak pozitív elektromágneses mezők az ember számára (pl. Schumann-hullámok), és vannak olyanok, melyek káros hatásúak (váltóáram, DECT- és mobiltelefon frekvenciák stb.). Ezt az elvet használja ki az EVA 3000 tesztgép. A vezetéken keresztül különböző frekvenciákat ad le a gép a kliens számára. Erre az elektromágneses konfrontációra a test vagy egyetértően, mint egy „igen” válasz, vagy elutasítóan, „nem”-mel válaszol.

Különböző finomanyagú diagnózis eljárásokkal lehetséges, hogy a választ láthatóvá tegyük. Ilyen eljárások többek között a fentebb említett karhosszúság reflex, mely közvetlenül az autonóm idegrendszeren teszi láthatóvá hatását.

Milyen paramétereket mér az EVA 3000 gép?

  • sejtek energiaszintjének mérése
  • szénhidrát-tolerancia mérése
  • idegrendszeri beállítottság mérése
  • emésztőrendszeri beállítottság mérése
  • hormonális beállítottság mérése
  • táplálkozási típus meghatározása

Ezek alapján fogja megkapni ügyfelünk a választ az alábbi fő kérdésekre:

  • Mi a fő táplálkozási típusa (fehérje, szénhidrát vagy egyensúlyi)?
  • Milyen arányban fogyassza a fehérjéket, zsírokat és szénhidrátokat?
  • Melyek azok az élelmiszerek, amik jótékonyan hatnak rá, és melyek azok, amiket kerülnie kell?
  • Mik azok, amelyek rendszeres fogyasztása az ő esetében hízást okozhatnak, vagy gátolhatják a fogyást?
  • Milyen jellegű mozgás ideális számára?

Ha kíváncsi vagy, Te vajon melyik típusba tartozol, kattints ide!

Az egészség közös ügyünk, segítsük egymást jobb és minőségibb életet élni!