Anyagcsere gyorsítás, fogyás és gyógyulás 3 lépésben

Olvasási idő: 5 perc

A rossz anyagcsere és a lassú emésztés egyik következménye az elhízás. De ennél sokkal fontosabb, hogy egészségügyi szempontból is súlyos hozadékokkal jár, ha figyelmen kívül hagyod tested vészjelzéseit. Olyan tippeket osztunk most meg Veled, amelyek segítenek rendbe tenni az anyagcsere folyamataidat, hogy egészségesebbé és karcsúbbá válhass.

Anyagcsere gyorsítás minden nap – apró tippek, hogy helyrejöjjön az emésztésed

  • Minden nap igyál meg napi 2,5-3 liter folyadékot! A szervezeted „életben tartásához”, hogy ne lépjen fel kóros, dehidratációs állapot, kb. 1,5-2 liter folyadékra van szükség. Ahhoz viszont, hogy az anyagcseréd, és azzal együtt, minden testi folyamatod egészségesen működjön, többet kell innod, legalább 2-3 liternyi tiszta vizet. Arról nem is beszélve, mennyire felpörgeti a víz az anyagcserédet! Egy nagy pohár már 10 perccel a fogyasztás után 30%-kal felgyorsítja az emésztésed, 30-40 perccel később pedig az anyagcsere-működésed eléri a maximális gyorsaságát.

  • A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás is elengedhetetlen, ha optimálisan működő anyagcserét szeretnél. A rossz alvás sajnos lassítja az emésztési folyamatokat, és a test ilyenkor kevesebb energiát is használ fel, mivel sokkal fáradtabb, mint normál esetben.
  • Kerüld a koplalást! És ezzel együtt a drasztikus fogyózást, a kúraszerű éhezést, böjtölést és minden hasonlót. A koplalással lelassítod az anyagcserédet, a tested raktározásba kezd, mivel „vészhelyzetként” értelmezi a drasztikus tápanyagcsökkentést. Ennek köszönhetően még többet hízol majd, a tovább gyarapodó testzsír pedig sem egészségügyi, sem pedig esztétikai szempontból nem ideális.

Koplalás helyett inkább egyél – csak az nem mindegy, hogy mit és hogyan viszel be…

Egyedi személyiség, egyedi anyagcsere

Ha az emberek különbözőek, az anyagcsere működésük miért lenne ugyanolyan? Ebből következik, hogy nem tud mindenki ugyanattól a módszertől, diétától fogyni és gyógyulni, nem jön helyre ugyanattól az étrendtől mindenki anyagcseréje. Ha így lenne, akkor jóval kevesebb túlsúlyos ember jönne szembe az utcán. Ahhoz, hogy mindhárom szempontból pozitív változások következzenek be, az egyedi jellemzők ismeretére van szükség, és egy személyre szabott étrend kialakítására. Pontosan milyen egyedi jellemzőket kell figyelembe venni? Innen megtudhatod.

Mi minden számít?

  • Nem mindenkinek jó ugyanaz a tápanyagarány. Mivel az emberek, emésztési típusuknak megfelelően, különbözőképpen reagálnak a bevitt fehérjére, szénhidrátra és zsírra, nem mindenkinek jó ugyanolyan elosztásban fogyasztani őket. Az anyagcseretípus befolyásolja, hogy milyen tápanyagarány szerint érdemes táplálkoznod.
  • Ugyanígy, nem mindenkinek jó a gyakran ajánlott, „sokszor keveset kell enni”-elv. Szintén az anyagcseretípus lehet hatással arra, hogy mennyi étkezés az ideális naponta. Ha az anyagcserédnek van ugyanis egy „elvárása”, amitől megfelelően működik, hiába eszel a sokak által javallott módszer szerint, ha nem felel meg Neked, hízni fogsz fogyás helyett, és még az energiaszinted is alacsony lesz. Az emésztőrendszered pedig hosszú távon akár meg is betegedhet a számára nem megfelelő mennyiségű és minőségű étkezéstől.
  • Mielőtt fogyókúrába, diétába vagy életmódváltásba kezdenél, ha nagy túlsúllyal rendelkezel, érdemes az egészségügyi állapotodat felméretni. Könnyen lehet, hogy betegségek állnak a súlytöbblet mögött vagy az elhízás már egészségügyi gondokat idézett elő – ezekről jó tudni. Ezt követően érdemes a megfelelő étrendet összeállíttatni szakember segítségével.

Olyan tanácsadót válassz, aki nem csak a sémát ajánlja, hanem anyagcseretípus-mérés alapján, Rád szabva határozza meg a számodra ideális étrendet.

Az egészség közös ügyünk, segítsük egymást jobb és minőségibb életet élni!